שנה גודל טקסט א   א   א

מפתח הל"ב > מפתח הלב > וועדות או לא להיות?
וועדות או לא להיות?

'וועדות או לא להיות' ?...
תוכנית מפתח הל'ב חיה ונושמת בבית ספר 'לב- רן' שבקדימה - צורן
כתבה: אדוה גרושקה , מנהלת תחום החינוך הלשוני בביה'ס
 
בי'ס 'לב-רן', בניהולה של לואיז ברעם, נבחר שנית להיות בי'ס מדגים בהטמעת ערכי תוכנית מפתח הל'ב, וזאת לאחר שזכה בהוקרה על עשייה ערכית חברתית בשנת הלימודים תשס'ח.
 
האם שאלת את עצמך: רוצה להיות מעורב? להביע את עצמך לא רק בשיעורי חינוך לשוני או בשיעורי מעורבות חברתית? רוצה להשפיע? ליצור? ליזום?
ובכן, בית ספר 'לב-רן' אימץ לליבו תוכנית נפלאה : תוכנית מפתח הל'בהחינוך לחיים בחברה, זו המאפשרת לכל אחד מהמורים ומהתלמידים להיות שותף משמעותי ומשפיע: 517 תפקידים כיתתיים ל- 517 תלמידים !!! נשמע דמיוני? ממש לא!!! ב'לב –רן' ניתן לחוש עשייה חברתית אמיתית בפעילות הוועדות בהובלת מורים, אנשי צוות המנהלה ובעזרת התלמידים , וזאת במהלך כל שנת הלימודים !
ומדוע גדולה ההתלהבות? מדוע זה מצליח?
התשובה מורכבת ...זוהי תפיסה שנובעת מאמונה בצדקת הדרך, המוטמעת ע'י מנהלת בליווי צוות ניהול מסור ושותף לדרך יחד עם  כל הצוות החינוכי התורם לתחושת השייכות.
אחד האמצעים להטמעת הערכים הוא 'הפנינג' של הוועדות. חגיגה לעיניים! בכל פינה ניצבת קבוצה קטנה של מורים וילדים: וועדת ירוק ב'לב רן', ועדת מחשבים, ועדת מתמטיקה, ועדת ספריה, ועדת פינוק'י (בעלי חיים), ועדת אנגלית, ועדת שיתו'ף (ספורט), ועדת אירועים...כל מה שרציתם ולא העזתם לחלום עליו! וכולם נרגשים להציג את הרעיונות, היוזמות  והפעילות העתידית שלהם, כל זאת בשלטים, בצבע ובצליל. תלמידי בית הספר מגלים התעניינות רבה, מתלהבים, נרשמים ומייחלים להתקבל לוועדות הבית ספריות. וכך קורמת לה התוכנית עור וגידים ויוצאים לדרך...
מפגשים דו חודשיים, פעילות שוטפת, הפסקות פעילות...
אז מה כל כך טוב בוועדות? מה הרווח? מהו הערך המוסף של 'להיות פעיל בוועדת עיתון? או בכל ועדה אחרת?
לא אחת שאלו את עצמם אנשי הצוות החינוכי ב'לב–רן' מדוע באמת שווה כל המאמץ הזה? ובכן, העובדות בשטח מדברות בעד עצמן: בית הספר פורח ביופיו, כל הנכנס בשעריו מרגיש שהגיע לבית חם ואוהב. התלמידים 'מחוברים' לכל התהליכים החברתיים הנעשים בתוך ביה'ס ובקהילה. רבים מהתלמידים מעידים על הרגשת ביטחון שהתעצמה, יחסים טובים בין הצוות החינוכי לבינם, ויותר מהכל: קיימת תחושת גאווה ושייכות למקום. הוועדות הן רק כלי להשגת כל המטרות החשובות האלה! כל זה לא היה מתאפשר לולא האמונה שרק על קרקע פורייה כזו ניתן להצמיח אנשים להיות אזרחים תורמים לחברה בצד קידום הישגיהם הלימודיים.
 
 

הוספת תגובה
גירסה להדפסה
שלח לחבר
עוד |
  חזור
דף הבית | צור קשר הוסף למועדפים | הפוך לדף הבית
לב-רן- קדימה צורן    דרך לב השרון 2  קדימה-צורן    טלפון: 09-8947135/7     
 
 
בניה וקידום אתרים בית ספריים